TEFAŞ


TEFAŞ A.Ş. ilk olarak 1983 yılında Oyak-Renault firması ile çalışmaya başlamıştır.1983 yılından günümüze kadar da müşteri portföyünü artırarak otomotiv yan sanayi firması olarak faaliyetini sürdürmektedir.

TEFAŞ AŞ tüm müşterileri tarafından kalite sistem denetimine tabi tutulmuş ve “ A” sınıfı imalatçı olarak değerlendirilmiştir. 1995 yılı içerisinde DUDULLU’ DA bir şube açmış ve aynı üretimine yeni makinelerle orada da başlamıştır. TEFAŞ AŞ 1995 yılından itibaren ürünlerini ihraç etmeye başlamıştır. 1996 yılından beri ISO 9002 kalite belgesine sahiptir. 1999 yılında 14001 Çevre kalite yönetim sistemi belgesi almaya hak kazanan TEFAŞ AŞ, sonraki yıllarda kalite sistemini daha da geliştirerek  önce 2000 yılında  QS – 9000  belgesini, daha sonra  da  2003 yılında ISO 16949 kalite yönetim sistemi belgesini  almıştır.

TEFAŞ AŞ 2007 yılında DUDULLU tesisinin tamamını Topkapı tesisinin de bir kısmını Gebze  TOSB-TAYSAD Organize sanayi bölgesindeki 24.000 m2 kapalı ve 17.000 m2 açık alanı bulunan, kendi kimyasal atıkları için arıtma tesisini de bünyesinde bulunduran   modern fabrikasına taşınmıştır  ve günümüzde üretimini şubesi olarak burada ve merkez olarak TOPKAPI tesisinde sürdürmektedir.
Gebze tesislerinde normal pres baskı ve punta kaynak proseslerine ilaveten üç adet iki kollu gazaltı kaynak makinesiyle gaz altı kaynak işlemlerini tam otomize olarak gerçekleştirebilmektedir. Topkapı tesisinde ise pres baskı ve punta kaynak işlemlerinin yanı sıra özel kasnak makinası ile kasnak üretimi, elektrostatik toz boya, yaş boya işlemleri ile çinko yüzey kaplama işlemleri (çinko kaplama, çinko demir kaplama ve tam otomatik tesiste çinko-nikel kaplama) yapmaktadır.

TEFAŞ AŞ tüm olanaklarını zorlayarak teknolojiye yatırım yapmaya devam etmekte, bilgi ve beceriye sahip deneyimli mühendis, teknisyen ve kalifiye elemanları bünyesinde istihdam ederek otomotiv yan sanayi firmaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Resim 1
Resim 2
Resim 3ANASAYFA | HAKKIMIZDA | AR-GE | ÜRETİM | KALİTE | ÜRÜNLER | REFERANSLAR | İLETİŞİM


© 2010 TEFAŞ A.Ş. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım